فروش ویژه ترانسفورماتور بمناسبت نمایشگاه صنعت برق

جهت اطلاع از تخفیف ویژه با ما در واتس اپ و ایتا در ارتباط باشید یا در ساعات کاری (ساعت ۸ تا ۱۵)تماس بگیرید : ۶۶۱۷ ۲۷۰ ۰۹۹۱ | ۶۶۱۶ ۲۷۰ ۰۹۹۱

نحوه اندازه گیری مقاومت زمین با ارت سنج کلمپی

ذخیرهذخیرهحذف شده 1
پیشنهاد امتیاز+5
پیشنهاد امتیاز+5

روش اندازه گیری با ارت سنج کلمپی

مزیت روش اندازه گیری مقاومت زمین با استفاده از کلمپ در مقایسه با روشهای دیگر عدم نیاز به تجهیزات اضافه و میخ های کمکی، همچنین سادگی و سهولت در تست و اندازه گیری میباشد. 
 درون کلمپ ارت سنج، جهت اعمال ولتاژ از سیم پیچ فرستنده و جهت اندازه گیری جریان از یک سیم پیچ گیرنده استفاده شده است. برای اندازه گیری با ارت سنج های میله کوب (۲، ۳ و ۴ سیمه ) باید سیستم ارت از زمین جدا شود و دو میله در فاصله های معینی از یکدیگر در زمین کوبیده شوند. در صورتی که شرایط مناسب نباشد، نمی توان از این روش استفاده کرد. در روشی دیگر کلمپ دستگاه ارت سنج را دور سیم یا میله منتهی به چاه ارت انداخته و سپس ولتاژ ثابتی در کلمپ القا می شود، ولتاژ القا شده باعث ایجاد جریان درسیم یا میله منتهی به چاه ارت می شود که در نهایت دستگاه با استفاده از ولتاژ ثابت و جریان ایجاد شده در سیم به صورت خودکار مقدار مقاومت زمین را اندازه گیری میکند . این روش برای اندازه گیری ارتینگ در چاههای پارالل یا موازی بکار میرود بدین صورت مقاومت سیستم ارت محاسبه می گردد. در واقع برای این روش باید مدار ارت کامل (بسته) باشد.

مهمترین مزایا
  • استفاده در زمین های بتنی و سخت که امکان کوبیدن میله وجود نداردعدم نیاز به جدا کردن کابل ارت از سیستم
  • استفاده در زمین های بتنی و سخت که امکان کوبیدن میله وجود ندارد
  مهمترین معایب 
  • عدم استفاده در سیستم های تک ارتی (در سیستم چند ارتی تعداد مقاومت ها بیشتر بوده و اندازه گیری دقیق تر است)
  • قیمت نسبتا بالا ارت سنج کلمپی
 
۱۰
ارت سنج دیجیتال کیوریتسو KYORITSU 4105DL-H

انواع ارت تستر آنالوگ و دیجیتال

ارت سنج یا دستگاه سنجش میزان مقاومت زمین، ابزاری به منظور اندازه گیری مقاومت زمین (برای احداث یا بررسی صحت سیستم ارتینگ) برای جلوگیری از خسارات حاصل از رعد و برق، اضافه ولتاژ، ولتاژ القایی و … می باشد.
نظر دهید

پاسخ دهید

2 × پنج =

هایرین مارکت
Logo
مقایسه موارد
  • کل (0)
مقایسه
0
سبد خرید