ضمانت محصولات ایران ترانسفو و شرایط استفاده از ضمانت

تمامی ترانسفورماتور های خریداری شده از هایرین مارکت ، درب کارخانه تحویل داده می شوند. بنابراین خریدار ترانسفورماتور لازم است نسبت به اصالت و سلامت ترانسفورماتور دریافتی اطمینان کافی داشته باشد. جهت استعلام اصالت ترانسفورماتور خریداری شده میتوانید از طریق سایت بازرگانی ایران ترانسفو اقدام نمایید.

1- تعریف گارانتی یا ضمانت نامه ایران ترانسفو

گارانتی یا ضمانت عبارت است از اطمینان و قبول مسئولیت فروشنده برای کالای تحویل داده شده و تعهد برای مرتفع نمودن نقص فنی در دوره ضمانت کالا اعم از تعمیر و یا تعویض قطعات کالا، بدون دریافت هزینه (رایگان) و با رعایت شرایطی که ذیلا به آنها اشاره خواهد شد.

2- شرایط زمانی ضمانت

دوره ضمانت پس از فروش ترانسفورماتور توسط شرکت بازرگانی ایران ترانسفو از تاریخ تحویل ترانسفورماتورها از محل انبار کارخانه های تولید کننده گروه ایران ترانسفو (شامل شرکت ترانسفوماتور توزیع زنگان، شرکت ایران ترانسفوری و شرکت ترانسفورماتور سازی کوشکن) به شرح ذیل می باشد:

2.1- دوره ضمانت یا مدت گارانتی ترانس ایران ترانسفو به مدت 24 ماه از تاریخ مندرج در بارنامه و یا ۱۸ ماه پس از بهره برداری ترانسفورماتور (هرکدام که زودتر اتفاق بیافتد) می باشد.
2.2- زمان شرایط ضمانت مشمول تعهدات حسن انجام کار و تعهدات مناقصات و فروش قراردادهای خاص نمی شود. در اینگونه موارد شرایط حاکم بر تعهدات ضمانت در قرارداد معتبر و جاری خواهد بود.
2.3- پس از سپری شدن دوره ضمانت، شرکت خدمات پس از فروش ایران ترانسفو آماده ارائه خدمات پشتیبانی فنی بوده که این کار با دریافت هزینه مربوطه انجام خواهد شد.

3- شرایط فنی ضمانت

تعهدات ضمانت ایران ترانسفو شامل آن دسته از عیوب و نواقصی خواهد بود که بنا بر تشخیص کارشناسان، ناشی از فرایند تولید ترانس بوده و شامل مواردی از جمله صدمات وارده در هنگام حمل و نقل، نصب و راه اندازی و بهره برداری غیراصولی و نادرست، تعمیر توسط افراد غیر متخصص و غیرمسئول و به صورت کلی هر گونه عملیاتی که منجر به باز شدن ترانسفورماتور و تخلیه روغن آن و مخدوش شدن یا فک پلمپ های درپوش و شیر تخلیه روغن ترانسفورماتور باشد نمی گردد. در این صورت کلیه هزینه های تعمیر ترانسفورماتور جزء تعهدات دوره ضمانت محسوب نخواهد شد. همچنین شرایط ضمانت شامل حوادث غیرمترقبه از جمله سیل، طوفان، زلزله و غیره نمی گردد.

۴- مدارک لازم بررسی نقص فنی ترانسفورماتور در دوره ضمانت

در صورت بروز نقص فنی ترانسفورماتور در دوره ضمانت می بایست جهت ارائه خدمات مربوطه مدارک ذیل تکمیل و به آدرس شرکت بازرگانی ایران ترانسفو ارسال گردد.

۴.۱- فرم شماره ۱ (فرم تحویل ترانسفورماتور از نمایندگی به مشتری نهایی)
۴.۲- فرم شماره ۲ (گزارش نصب و راه اندازی ترانسفورماتور)
۴.۳- فرم شماره ۳ (گزارش اعلام نقص فنی ترانسفورماتور، تایید شده توسط مراجع ذی صلاح اشاره شده در فرم)
۴.۴- تصویر کارت ضمانت نامه
لازم به ذکر است در خصوص قراردادهای خاص، مدارک ردیفهای ۲.۴ تا ۴.۴ ارسال شده و تضمین مطابق با تعهدات توافق شده در قرارداد مربوطه خواهد بود.

۵- توضیحات

۵.۱ – در صورت بروز نقص فنی ترانسفورماتور در زمان نصب و راه اندازی و یا بهره برداری خریدار می بایست مدارک درخواستی تایید شده توسط شرکتهای برق را مبنی بر رعایت موارد فنی لازم ارائه نماید. در صورت عدم وجود چنین گواهی معتبری (فرم شماره ۳) هزینه تعمیر مشمول شرایط ضمانت ترانسفورماتور نخواهد گردید.
۵.۲- گزارش شرکت های برق (فرم شماره ۳) می بایست حداقل شامل موارد ذیل باشد:
– طریقه نصب و راه اندازی به درستی انجام شده است
– بهره برداری به درستی انجام شده و دارای حفاظت لازم بوده است
– ترانسفورماتور بر اثر اضافه بار معیوب نگردیده است
– استانداردهای ملی وزارت نیرو در کلیه مراحل نصب و راه اندازی و بهره برداری کاملا رعایت گردیده است.

۵.۳ – تشخیص این مورد که نقص فنی ایجاد شده در ترانسفورماتور ناشی از فرایند تولید بوده است یا بر اثر نصب و راه اندازی و بهره برداری نادرست و اضافه بار، به عهده مسئولان فنی کارخانجات تولید کننده یا شرکت خدمات پس از فروش ایران ترانسفو می باشد.
۵.۴ – در صورتیکه مدارک مورد اشاره جهت استفاده از گارانتی محصولات ایران ترانسفو بدون تأیید مراجع و افراد صلاحیت دار ذکر شده در هر قسمت ارسال شوند ترتیب اثری به درخواست ها داده نخواهد شد.

دانلود شرایط ضمانت محصولات ایران ترانسفو

آدرس و شماره تماس گروه ایران ترانسفو


پشتیبانی ایران ترانسفو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *